Psykologer i PPR

Psykologerne samarbejder med hjem og dagtilbud/skole om at sikre den bedst mulige udvikling, læring og trivsel for børn og unge.

Alle dagtilbud og skoler i Randers Kommune har en psykolog tilknyttet, der kan inddrages i forbindelse med børnegrupper/klasser eller bestemte børn/unge. Psykologen kan give råd/vejledning til forældre og personale, og hvis det vurderes relevant, kan psykologen også foretage observation og testning eller have samtaler med barnet/den unge.

Skolepsykologer

Anne Kristine Stagis
aksp@randers.dk
Telefon: 2131 1001

Birgit Foged
birgit.foged@randers.dk
Telefon: 2131 1008

 

 Ciara Laybourn
ciara.laybourn@randers.dk
Telefon: 2131 1184

   

Ellen Jakobsen
ellen.jakobsen@randers.dk
Telefon: 2131 1011

   

Hanne Madsen (barsel)
hanne.madsen@randers.dk
Telefon:

   

Iben Scheel Dalbach
iben.scheel.dalbach@randers.dk
Telefon: 2131 1033

   

Ingrid Kjærgaard
Ingrid.kjaergaard@randers.dk
Telefon: 2131 1049

  

Janette Hoppe
janette.hoppe@randers.dk
Telefon: 2131 1067

    

Kirsten Bonde
kirsten.helstrup.bonde@randers.dk
Telefon: 2131 1121

     

Lada Hjorth
lada.hjorth@randers.dk
Telefon: 2131 1124

    

Lars Lihn
lars.lihn@randers.dk
Telefon: 2753 5209

 

 Lene Holmberg
lene.holmberg@randers.dk
Telefon: 2131 1191

    

Louise Grønborg
louise.gronborg@randers.dk
Telefon: 2131 1135

   

Maria Virhøj Madsen
maria.madsen@randers.dk
Telefon: 2013 6865

 

 Susanne Wiese
susanne.wiese@randers.dk
Telefon: 5126 2389

    

 Vibeke Bertelsen
vibeke.bertelsen@randers.dk
Telefon: 2131 1259

 

Småbørnspsykologer

  

Gaby Brønholt Olesen
gaby.bronholt.olesen@randers.dk
Telefon: 2131 1227

   

Louise Sørensen
louise.sorensen@randers.dk
Telefon: 2131 0303

      

Maria Stycke
maria.stycke@randers.dk
Telefon: 2131 1147

       

Mette Guldmann Sørensen
mette.guldmann.sorensen@randers.dk
Telefon: 2131 1144

    

Stanislawa Misztal
sm@randers.dk
Telefon: 2131 1267

Tine Brinch Hansen
tine.brinch.hansen@randers.dk
Telefon: 2131 1281