Talekonsulenter

Talekonsulenterne samarbejder med hjem, dagtilbud og skoler om at yde talepædagogisk bistand børn og unge med tale-/sprog-/hørevanskeligheder. Alle dagtilbud og skoler i Randers Kommune har en talekonsulent tilknyttet, der kan inddrages i forbindelse med børnegrupper/klasser eller bestemte børn/unge.

 

 Anne Bjerre
anne.bjerre@randers.dk

 Anne Rodam
anne.rodam@randers.dk
Telefon: 2426 0662

Anne Mette Lundorff
anne.mette.lundorff@randers.dk
Telefon: 5156 2105

Berit Bruhn Madsen
berit.bruhn.madsen@randers.dk
Telefon: 2926 5270

Charlotte Blaabjerg
Charlotte.blaabjerg@randers.dk
Telefon: 2934 0907

Gitte Lassen Dam
gitte.lassen.dam@randers.dk
Telefon: 2936 2294

Gry Bjerre Dalsgaard
gry.dalsgaard@randers.dk
Telefon: 2926 5235

Inge Krøjgaard
inge.kroejgaard@randers.dk
Telefon: 8915 1422

Jette Flattum
jette.flattum@randers.dk
Telefon: 2936 2293

Karen Casper
karen.casper@randers.dk
Telefon: 5116 2830

Lene Damborg Andersen
lene.damborg.andersen@randers.dk
Telefon: 5156 2106

Lilian Thybo
lilian.thybo@randers.dk
Telefon: 2926 5226

 Lise Nielsen
lise.nielsen@randers.dk
Telefon: 2152 1912

 Louise Bakman Binnerup (barsel)
louise.bakman.binnerup@randers.dk
Telefon: 2131 1263

Trine Bluhme Knudsen
trine.bluhme.knudsen@randers.dk
Telefon: 2065 2656

Ulla Rosendal Lei
ulla.lei@randers.dk
Telefon: 2936 2298