Talekonsulenter

Talekonsulenterne samarbejder med hjem, dagtilbud og skoler om at yde talepædagogisk bistand børn og unge med tale-/sprog-/hørevanskeligheder. Alle dagtilbud og skoler i Randers Kommune har en talekonsulent tilknyttet, der kan inddrages i forbindelse med børnegrupper/klasser eller bestemte børn/unge.

Talekonsulenten kan give råd/vejledning til forældre og personale, og hvis det vurderes relevant, kan talekonsulenten også foretage observation og testning.

 

 Anne Rodam
anne.rodam@randers.dk
Telefon: 2426 0662

   

Anne Mette Lundorff
anne.mette.lundorff@randers.dk
Telefon: 5156 2105

   

Berit Bruhn Madsen
berit.bruhn.madsen@randers.dk
Telefon: 2926 5270

   

Birgitte Boje
birgitte.boje@randers.dk
Telefon: 3051 9017

Bjarne Dalum
bjarne.dalum@randers.dk
Telefon: 2926 5280

Charlotte Blaabjerg
Charlotte.blaabjerg@randers.dk
Telefon: 2934 0907

   

Gitte Lassen Dam
gitte.lassen.dam@randers.dk
Telefon: 2936 2294

   

Inge Krøjgaard
inge.kroejgaard@randers.dk
Telefon: 8915 1422

   

Jette Flattum
jette.flattum@randers.dk
Telefon: 2936 2293

   

Karen Casper
karen.casper@randers.dk
Telefon: 5116 2830

   

Lene Damborg Andersen
lene.damborg.andersen@randers.dk
Telefon: 5156 2106

   

Lilian Thybo
lilian.thybo@randers.dk
Telefon: 2926 5226

 

 Louise Bakman Binnerup
louise.bakman.binnerup@randers.dk
Telefon: 2131 1263

   

Trine Bluhme Knudsen
trine.bluhme.knudsen@randers.dk
Telefon: 2065 2656

   

Ulla Rosendal Lei
ulla.lei@randers.dk
Telefon: 2936 2298